Özgeçmiş

Özgeçmiş

Karaman/Ayrancı’da doğdum. İlk-orta ve lise eğitimimi Ereğli’de tamamladım.1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdim. Ardından Afyonkarahisar Merkez 5 No’lu Sağlık Ocağı’nda mecburi hizmetime başladım. Bu süre içinde tıpta uzmanlık sınavına hazırlandım.

Eylül 1995’te Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşında ihtisas yapmaya hak kazandım. Ocak 1996’da başladığım uzmanlık eğitimimi Ekim 2001’de bitirdim. Hocalarımın referansı ile Anadolu Üniversitesi Medikososyal Hastanesi’nde (Mavi Hastane) göreve başladım. Mavi Hastane’de yenidoğan bebeklerin ilk aşama bakımlarını sağlayacak şekilde bir yenidoğan ünitesi kurdum. Daha sonra Eskişehir Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne atandım. Burada bir süre yenidoğan yoğun bakım servisinin, daha sonra da uzun yıllar çocuk-süt çocuğu servislerinin sorumlu hekimliği görevini yürüttüm.

2010 yılı Şubat ayında bu görevimden ayrılarak kurucu ortakları arasında bulunduğum Özel Ümit Hastanesi’ndeki görevime başladım. Ekibimle beraber 3. düzey yenidoğan yoğun bakım ünitesini kurduk. İleri derecede prematüre bebeklerin tedavilerini yürüttüm. Ağustos 2018’de hastalarıma daha iyi ve konforlu bir hizmet verebilmek amacıyla özel muayenehanemi açarak hasta kabulüne başladım.

2021 Kasım ayından itibaren Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesinde görev yapmaya başladım.

© 2021 Uzm.Dr.Ferruh Baş. All Rights Reserved. Designed By Green White SEO

Search